Kāzu ielūgumi

Kā panākt, lai kāzu ielūgumi būtu efektīgi?

Kāzas ir patiesi īpašs un samērā komplicēts notikums, kuram nepieciešams kārtīgi sagatavoties. Nevienas kāzas Latvijas Republikā nav iespējamas bez precinieku pāra un lieciniekiem, bet aizraujošai svinību atmosfērai ir nepieciešami arī viesi, kuri tad ir kaut kā jāuzaicina pievienoties šajos ģimenes izveidošanas svētkos. Tieši šim nolūkam paredzēti ir kāzu ielūgumi. Varbūt šķiet – kas gan sarežģīts var būt kāzu ielūgumu izveidošanā un nosūtīšanā, taču plaša un apjomīga vairāku tūkstošu pāru pieredze parāda, ka interesanti, oriģināli un efektīgi ielūgumi kāzām nav nemaz tik vienkāršs darbiņš, kā sākumā licies. Kā izveidot ielūgumus, kur smelties idejas, kad tos izsūtīt, kā arī citu noderīgu informāciju uzziniet raksta turpinājumā!

Kad izsūtīt kāzu ielūgumus?

Pirms ķerties pie ielūgumu plānošanas, ir jāsaprot, kad nepieciešams informēt iecerētos viesus par paredzētajām svinībām. Viesu un jūsu pašu labad izsūtiet ielūgumus vismaz 8 nedēļas pirms kāzu datuma. Lieliska alternatīva ir “save the date” kartiņas, kas var tikt nosūtītas pa pastu taustāmā veidā vai kā elektroniskie informatori. “Save the date” kartiņās ir jānorāda datums, ko ieplānot Jūsu kāzu svinību apmeklēšanai, un vieta, kurā kāzas notiks, lai plānotajiem viesiem ir vieglāk orientēties savā grafikā. Šo svētku vēstnešu gadījumā ielūgumus drīkst izsūtīt arī vēlāk nekā astoņas nedēļas pirms kāzu dienas, tomēr jūsu pašu un organizatoru/vedēju interesēs ir maksimāli drīz uzzināt viesu, kas ieradīsies, skaitu, jo pēc tā tiek plānotas sēdvietas, gultas vietas, trauki, ēdieni, dzērieni un vēl tik daudzas citas svarīgas lietas.

Kas jāmin kāzu ielūgumu tekstā?

Svinību ielūgumu saturam ir jābūt lakoniskam, skaidram un viegli saprotamam – nedrīkst izplūst noveles cienīgos apmēros, un nederēs arī kāzu ielūgumu teksts piecu vārdu izmērā. Lai iztiktu bez liekiem pārpratumiem, ielūgumā obligāti norādiet:

  • kam ielūgums paredzēts;
  • kad, kur un cikos notiks svinīgā ceremonija;
  • kad, kur un cikos sāksies saviesīgā daļa;
  • LĪDZ KURAM DATUMAM UN KĀ SNIEGT ATBILDI PAR IERAŠANOS VAI NEIERAŠANOS;
  • personu, ar ko sazināties, vai vietu (Whatsapp čats, Facebook grupa, mājaslapa, ielūguma pielikums), kur atrast svarīgu papildu informāciju par, piemēram, līdzi ņemamajām lietām, vēlamajām dāvanām, karti, kā nokļūt svinību vietā u.tml.

Kā pareizi uzrunāt viesus ielūgumā? Ja tiek aicinātas vairākas personas, tad pirmo min līgavai vai līgavainim tuvāko personu (brālēnu, studiju biedreni, darba kolēģi u.tml.) vai radu gadījumā (piemēram, krustvecāki, vecvecāki u.tml.) – sievietes vārdu. Svarīgi ir veidot uzrunu atbilstoši Jūsu attiecībām ar viesi – draudzeni var uzrunāt kā “Mīļā Anna!”, kolēģi vienkārši vārdā, bet priekšnieku ar “Cien. Jāni Auziņa kungs!”. Obligāti norādiet, cik personām ir paredzēts ielūgums, piemēram, “Marta” (šajā gadījumā ielūgums ir vienai personai), “Jāni +1” (divām personām) vai “Siliņu ģimene”. Norādiet arī, vai kāzās ir gaidīti bērni. Ja nē, tad miniet, ka ielūgums nav paredzēts bērniem, kas jaunāki par 18 gadiem.

Kā top kāzu ielūgumi?

Pēc tam, kad teksts ir izveidots, laiks radīt pašus ielūgumus. Kur smelties idejas dizainiem? Ļoti daudzi kāzu ielūgumu paraugi ir atrodami tādās mājaslapās kā, piemēram, Pinterest. Ielūgumi uz kāzām var būt gan paštaisīti, gan profesionāļu veidoti. Tie var būt taustāmi, taču tik pat labi arī elektroniski, kas būs ekonomiski un lēti, jo nebūs jāmaksā par fizisku ielūgumu materiāliem. Viesi novērtēs oriģinālus dizainus, piemēram, ar foto, interaktīvus ielūgumus vai pat jaunāko ārzemju modi – video ielūgumu. Izpaudieties radoši un izbaudiet ielūgumu gatavošanas procesu, jo tas ir patiesi aizraujošs un sniedz iespēju vēl labāk iepazīt vienam otru un plānotos viesus, lai kopā pavadītais laiks būtu maksimāli patīkams un personisks!